FKDV

FKDV är en samling nördar som brinner för att skapa livesändningar och producera video för webben och sociala kanaler. Vi hjälper dig att förstora rum och ta med folk dit de inte kan komma, och kallar det vi gör för social video.

Innehåll och strategi

Vi kan hjälpa till med mycket av det där som händer innan det är dags att filma, sända, rita, redigera och publicera.

Utbildning

Alla kan streama från mobilen! Utbildningar i intervjuteknik samt manus- och idé workshops. Vi lär dig. Det är smart.

Produktion

När det faktiskt är dags att filma, sända, rita, redigera och publicera. Ja då är vi raketeffektiva.

Bli bjussad på kunskap!

Signa upp för våra tipsmail REDAN IDAG!

Exempel på uppdrag

Social video
Amnesty international Sverige
Social video + Live
Årets kock 2015
Social video
EIO & SEF
Live
Internetdagarna /.SE
Social video + Live
Avanza Forum 2015
SPORT LIVE
ÖTILLÖ 2015

Teamet


  • KOLLA IN!
    +46 70 435 07 19
    Björn Falkevik
    bjorn@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 70 727 79 28
    Darya Allaf
    darya@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 73 509 50 92
    Hol Mats Andersson
    mats@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 70 932 46 89
    Jesper Wallerborg
    jesper@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 70 457 63 07
    Kalle Stillersson
    kalle@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 73 399 98 65
    Kim Svensson
    kim@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 70 652 34 01
    Malin Andersson
    malin@fkdv.se
  • Marie Carlsson

    KOLLA IN!
    +46 73 761 84 43
    Marie Carlsson
    marie@fkdv.se

  • KOLLA IN!
    +46 70 750 47 49
    Robin Danehav
    robin@fkdv.se

Vilka är vi?